Skontaktuj się z nami:
  • Doradztwo, zamówienia, reklamacje: +48 513 669 669
  • info@campsup.pl
Wiedza dla pasjonatów od pasjonatów
Kategorie

Deska SUP z siedziskiem kajakowym - czy warto?

Deska SUP z siedziskiem kajakowym - czy warto?

Przeglądając różne warianty desek SUP, zapewne nie raz trafiłeś na informację o tym, że w zestawie jest dołączone siedzisko kajakowe albo że jest możliwość jego zamontowania, dzięki wbudowanym, specjalnym zaczepom. Czy siedzisko kajakowe to dodatek godny uwagi, czy jest to tylko gadżet stworzony przez producentów w celu zaoferowania Klientom czegoś nowego? Przeczytaj nasz poniższy wpis i dowiedz się więcej.

JEŚLI STOISZ PRZED WYBOREM SWOJEJ PIERWSZEJ DESKI SUP, I NIE DO KOŃCA WIESZ, NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ, PRZECZYTAJ NASZ PORADNIK JAK WYBRAĆ DESKĘ SUP, KTÓRY POMOŻE CI W PODJĘCIU DECYZJI, LUB ZADZWOŃ, A MY DORADZIMY CI W WYBORZE SPRZĘTU DOPASOWANEGO DO TWOICH POTRZEB 605 929 903

Siedzisko kajakowe - usiądź i wiosłuj

Na pewno zgodzisz się z tym, że pływanie na desce SUP to dużo frajdy i relaksu, a jednocześnie świetny trening dla całego ciała. Z drugiej strony jednak kilkugodzinne wiosłowanie w pozycji stojącej potrafi dać w kość. Dlatego właśnie producenci desek SUP wprowadzili możliwość montowania do desek SUP siedzisk kajakowych i wykorzystania ich w zupełnie innej formie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz trenować lub relaksować się w totalnie inny sposób niż dotychczas. Warto podkreślić fakt, że każde siedzisko posiada podparcie pod plecy, co będzie szczególnie istotne podczas wiosłowania na siedząco.

 

 

Siedzisko kajakowe – montaż

Wybierając odpowiedni model deski SUP, który jest przystosowany do montażu siedziska kajakowego – cała operacja jest bardzo prosta i szybka. Wystarczy wykorzystać fabrycznie zamontowane uchwyty i doczepić do nich siedzisko kajakowe. Proces ten nie zajmie więcej niż kilkadziesiąt sekund. Siedzisko do deski SUP nie zajmuje dużo miejsca, a co za tym idzie, można je przewozić na desce, wykorzystując do tego linki bagażowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zamienić swoją deskę SUP w kajak, nawet w trakcie przemierzanie jeziora czy rzeki.

 

 

Gdzie można wykorzystać kajak SUP?

Deskę SUP z zamontowanym siedziskiem kajakowym można wykorzystać na każdym akwenie. Wszystko zależy od Twoich umiejętności i potrzeb. Musisz mieć na uwadze fakt, że deska SUP z siedziskiem kajakowym zachowuje się trochę inaczej niż standardowy kajak, a co za tym idzie, zalecamy, żeby w pierwszej kolejności przetestować tę możliwość na spokojniejszym akwenie takim jak jezioro czy staw, a dopiero potem próbować swoich sił na przykład na rzece z rwącym nurtem. Prawda jest jednak taka, że będąc wprawionym paddlerem i mając opanowaną deskę SUP, wariant z siedziskiem kajakowym można wykorzystać wszędzie, gdzie tylko się chce.

 

 

Siedzisko kajakowe – czy warto?

Siedzisko kajakowe to element opcjonalny, który znajduje się w zestawie w przypadku wybranych wariantach albo można go dokupić jako akcesorium dodatkowe. Przy wyborze deski SUP, warto jest wziąć pod uwagę fakt, czy deska posiada siedzisko w zestawie albo, czy ma dedykowane uchwyty umożliwiające jego późniejszy montaż. Siedzisko kajakowe w desce SUP to nie tylko gadżet, ale również świetna możliwość odkrycia deski SUP na nowo i korzystania z niej w zupełnie nowej formie. My polecamy to rozwiązanie każdemu, kto jest otwarty na nowe wyzwania i nie chce zamykać się tylko i wyłącznie na pływanie na stojąco. Dzięki jego wykorzystaniu można wydłużyć treningi i zacząć ćwiczyć nowe partie mięśni.

 

Dobierz deskę z siedziskiem dopasowaną do Twojej wagi.

Deski SUP z siedziskiem dla użytkowników 

Deski SUP z siedziskiem dla użytkowników 

Deski SUP z siedziskiem dla użytkowników 

Deski SUP z siedziskiem dla użytkowników 

Deski SUP z siedziskiem dla użytkowników 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium