Rodzinna deska SUP - polecane modele

Rodzinna deska SUP - polecane modele

Rodzinna deska SUP – czy warto?

Stand Up Paddle Boarding to zajęcie dla całych rodzin, które chcą spędzić ze sobą więcej czasu na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku miasta. Rodzinne pływanie na desce SUP niesie za sobą wiele zalet – po pierwsze będzie to dla Was świetna forma wypoczynku i relaksu, a po drugie – treningu ciała i umysłu. Dodatkowo, dla  mniejszych dzieci, będzie to możliwość wprowadzenia ich w sporty wodne w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku, a w przypadku starszych dzieci, pływanie na desce SUP pozwoli na odciągnięcie ich uwagi od smartfonów i internetu. Dla rodziców będzie to możliwość odpoczynku, ale co ważniejsze – integracji ze swoimi pociechami. Nie da się ukryć, że rodzinne SUPowanie to naprawdę ciekawa alternatywa dla wszystkich sportów, które możemy uprawiać w mieście, ale żeby zacząć wspólne wodne podboje, musicie być do tego odpowiednio przygotowani.

NIE MASZ CZASU CZYTAĆ? SKORZYSTAJ Z NASZEGO KONFIGURATORA - WYBIERZ DESKĘ ODPOWIADAJĄC NA 3 PROSTE PYTANIA

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji zadzwoń 605 929 903, lub napisz info@campsup.pl, a my udzielimy Ci wszelkich informacji.

 

 

Po pierwsze bezpieczeństwo!

Zanim zaczniecie wybór najodpowiedniejszego dla Was sprzętu, pamiętajcie o zaopatrzeniu siebie i dzieci w akcesoria mające na celu poprawę Waszego bezpieczeństwa. Po pierwsze – kamizelka asekuracyjna. To najważniejsza rzecz, w którą musicie być wyposażeni zarówno Wy, jak i Wasze dzieci. Pamiętajcie, że woda to żywioł, który bywa nieprzewidywalny i nigdy nie zaleca się wypływania na wodę bez kamizelki asekuracyjnej. Z bezpieczeństwem wiąże się także wybór odpowiedniej deski, której parametry będą dostosowane do Waszych umiejętności, ilości osób, której będą na niej pływać, a także Waszej łącznej wagi. Rynek desek SUP z roku na rok się rozrasta i wybór na nim jest naprawdę szeroki, dlatego też bardzo istotne jest odpowiedni wybór deski. Poniżej pokażemy Wam, na co zwrócić uwagę i jak podejść do wyboru rodzinnej deski SUP.

 

 

Rodzinne deski SUP – na co zwrócić uwagę?

Żeby móc wybrać odpowiednią rodzinną deskę SUP, w pierwszej kolejności musicie odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań – po pierwsze jakie jest Wasze doświadczenie związane ze sportami wodnymi. Po drugie – w jakim wieku są Wasze dzieci i jakie są ich umiejętności pływackie, po trzecie – w jakich miejscach planujecie pływać, po czwarte – ile osób będzie jednocześnie znajdowało się na desce, ile z nich będzie wiosłowało, a także jaka będzie Wasza łączna waga. Odpowiedź na te pytania, pozwoli Wam na odpowiedni wybór rodzinnej deski SUP, dostosowanej do Waszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Warto jest również zwrócić uwagę na elementy wyposażenia dodatkowego – takie jak smycz bezpieczeństwa czy linki bagażowe, dzięki którym będziecie mogli zabrać na pokład wszystkie niezbędne na wodzie przedmioty – krem z filtrem, butelka wody czy smartfon.

 

 

Jaką deskę wybrać?

Wyróżniamy kilka typów desek SUP, ale w tym wypadku skupimy się tylko na tych, które będą najodpowiedniejsze pod kątem budowy, parametrów i wymiarów. W przypadku rodzinnych desek SUP będą to deski typu all-round lub touring, które cechują się podobną budową – są dłuższe, szersze i zaokrąglone na końcach, dzięki czemu, cechują się dużą stabilnością i sztywnością, co jest szczególnie istotne w przypadku osób początkujących, ale również rodzin, które chcą pływać wspólnie. Rodzinna deska SUP powinna cechować się zwiększoną długością, szerokością, grubością, a także wysokim ciśnieniem. Dzięki temu nawet w przypadku kilku osób na pokładzie unikniemy uginania się deski na wodzie, a to wpłynie na dużo większy komfort i bezpieczeństwo.

 

Rodzinne deski SUP – polecane modele

Ciężko jest mówić o tym wszystkim, nie bazując na konkretnych przykładach, dlatego też poniżej przedstawimy kilka, najciekawszych naszym zdaniem modeli, które sprawdzą się świetnie jako rodzinna deska SUP:

 

1. Aqua Marina Monster – długa i szeroka deska SUP typu all-round, która sprawdzi się świetnie dla osób, które chcą pływać w dwójkę. Jej długość to 366 centymetrów, szerokość wynosi 84 centymetry, a grubość 15 centymetrów. Według producenta maksymalne obciążenie może wynieść nawet 170 kilogramów, ale w przypadku chęci rodzinnego pływania, zalecamy, żeby paddlerów nie przekroczyła 140-150 kilogramów.

 

 

2. Aztron Galaxie – jeżeli Wasza rodzina liczy więcej osób, model Galaxie od firmy Aztron może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ta deska SUP jest wyjątkowo długa, bo mierzy aż 487 centymetrów (!), a jej wyporność wynosi aż 505 litrów. Dzięki temu, na jej pokładzie mogą pływać nawet 3 osoby dorosłe i dziecko. Dzięki zastosowaniu dwóch stateczników centralnych, które znajdują się na środku i z tyłu, deska jest bardzo stabilna i dobrze się prowadzi, nawet w przypadku gdy na desce znajduje się więcej osób. Z naszego doświadczenia i z opinii naszych Klientów, nie polecamy jej osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z SUP. Zapanowanie nad takim gigantem może być wyzwaniem dla osób, które nie próbowały wcześniej swoich sił na mniejszych modelach.

 

3. Aqua Marina Super Trip – to deska, która jest dedykowana typowo dla rodzin chcących wspólnie pływać. Model Super Trip występuje w dwóch wersjach – standardowej oraz Tandem. Klasyczna wersja to 370 centymetrów długości, 82 centymetry szerokości i 210 kilogramów wagi maksymalnej. Tandem to 427 centymetrów długości, 86 centymetrów szerokości i aż 230 kilogramów wagi maksymalnej. Zarówno jedna, jak i druga wersja sprawdzi się świetnie dla rodzin, ale tandem pozwoli na dużo więcej komfortu i przestrzeni, nawet w przypadku gdy na pokładzie znajdą się dwie osoby dorosłe i dziecko.

 

 

Rodzinna deska SUP – podsumowanie

Wybierając rodzinną deskę SUP, musicie uważnie przeanalizować Wasze potrzeby i uwarunkowania. Pod uwagę należy wziąć wszystkie aspekty związane z użytkownikami – doświadczenie, waga, wiek, umiejętności, co przełoży się następnie na odpowiedni wybór deski SUP, która musi cechować się odpowiednimi wymiarami i parametrami dostosowanymi do specyficznych potrzeb. Tylko dobrze dobrana deska będzie cechowała się wystarczającą stabilnością, sztywnością i statecznością, co przełoży się na maksymalny komfort, ale co najważniejsze – bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Jeżeli po naszym poradniku, nadal nie będziecie pewni co do Waszego wyboru – zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium