Skontaktuj się z nami:
  • Doradztwo, zamówienia, reklamacje: +48 513 669 669
  • info@campsup.pl
Wiedza dla pasjonatów od pasjonatów
Kategorie

Rodzinna deska SUP - polecane modele

Rodzinna deska SUP - polecane modele

Wybierając rodzinną deskę SUP, musicie uważnie przeanalizować Wasze potrzeby i uwarunkowania. Pod uwagę należy wziąć wszystkie aspekty związane z użytkownikami – doświadczenie, waga, wiek, umiejętności, co przełoży się następnie na odpowiedni wybór deski SUP, która musi cechować się odpowiednimi wymiarami i parametrami dostosowanymi do specyficznych potrzeb. Tylko dobrze dobrana deska sup rodzinna będzie cechowała się wystarczającą stabilnością, sztywnością i statecznością, co przełoży się na maksymalny komfort, ale co najważniejsze – bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny.

Rodzinna deska SUP – czy warto?

Stand Up Paddle Boarding to zajęcie dla całych rodzin, które chcą spędzić ze sobą więcej czasu na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku miasta. Rodzinne pływanie na desce SUP niesie za sobą wiele zalet – po pierwsze będzie to dla Was świetna forma wypoczynku i relaksu, a po drugie – treningu ciała i umysłu. Dodatkowo, dla  mniejszych dzieci, będzie to możliwość wprowadzenia ich w sporty wodne w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku, a w przypadku starszych dzieci, pływanie na desce SUP pozwoli na odciągnięcie ich uwagi od smartfonów i internetu. Dla rodziców będzie to możliwość odpoczynku, ale co ważniejsze – integracji ze swoimi pociechami. Nie da się ukryć, że rodzinne SUPowanie to naprawdę ciekawa alternatywa dla wszystkich sportów, które możemy uprawiać w mieście, ale żeby zacząć wspólne wodne podboje, musicie być do tego odpowiednio przygotowani.

NIE MASZ CZASU CZYTAĆ? SKORZYSTAJ Z NASZEGO KONFIGURATORA - WYBIERZ DESKĘ ODPOWIADAJĄC NA 3 PROSTE PYTANIA

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji zadzwoń 605 929 903, lub napisz info@campsup.pl, a my udzielimy Ci wszelkich informacji.

 

 

Po pierwsze bezpieczeństwo!

Zanim zaczniecie wybór najodpowiedniejszego dla Was sprzętu, pamiętajcie o zaopatrzeniu siebie i dzieci w akcesoria mające na celu poprawę Waszego bezpieczeństwa. Po pierwsze – kamizelka asekuracyjna. To najważniejsza rzecz, w którą musicie być wyposażeni zarówno Wy, jak i Wasze dzieci. Pamiętajcie, że woda to żywioł, który bywa nieprzewidywalny i nigdy nie zaleca się wypływania na wodę bez kamizelki asekuracyjnej. Z bezpieczeństwem wiąże się także wybór odpowiedniej deski, której parametry będą dostosowane do Waszych umiejętności, ilości osób, której będą na niej pływać, a także Waszej łącznej wagi. Rynek desek SUP z roku na rok się rozrasta i wybór na nim jest naprawdę szeroki, dlatego też bardzo istotne jest odpowiedni wybór deski. Poniżej pokażemy Wam, na co zwrócić uwagę i jak podejść do wyboru rodzinnej deski SUP.

 

 

Rodzinne deski SUP – na co zwrócić uwagę?

Żeby móc wybrać odpowiednią rodzinną deskę SUP, w pierwszej kolejności musicie odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań – po pierwsze jakie jest Wasze doświadczenie związane ze sportami wodnymi. Po drugie – w jakim wieku są Wasze dzieci i jakie są ich umiejętności pływackie, po trzecie – w jakich miejscach planujecie pływać, po czwarte – ile osób będzie jednocześnie znajdowało się na desce, ile z nich będzie wiosłowało, a także jaka będzie Wasza łączna waga. Odpowiedź na te pytania, pozwoli Wam na odpowiedni wybór rodzinnej deski SUP, dostosowanej do Waszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Warto jest również zwrócić uwagę na elementy wyposażenia dodatkowego – takie jak smycz bezpieczeństwa czy linki bagażowe, dzięki którym będziecie mogli zabrać na pokład wszystkie niezbędne na wodzie przedmioty – krem z filtrem, butelka wody czy smartfon.

 

 

Jaką deskę wybrać?

Wyróżniamy kilka typów desek SUP, ale w tym wypadku skupimy się tylko na tych, które będą najodpowiedniejsze pod kątem budowy, parametrów i wymiarów. W przypadku rodzinnych desek SUP będą to deski typu all-round lub touring, które cechują się podobną budową – są dłuższe, szersze i zaokrąglone na końcach, dzięki czemu, cechują się dużą stabilnością i sztywnością, co jest szczególnie istotne w przypadku osób początkujących, ale również rodzin, które chcą pływać wspólnie. Rodzinna deska SUP powinna cechować się zwiększoną długością, szerokością, grubością, a także wysokim ciśnieniem. Dzięki temu nawet w przypadku kilku osób na pokładzie unikniemy uginania się deski na wodzie, a to wpłynie na dużo większy komfort i bezpieczeństwo. Jeśli zamiast jednej deski, chcecie zakupi komplet dla całej rodziny, to najlepsze deski sup znajdziecie w naszym rankingu.

 

Rodzinne deski SUP – polecane modele

Ciężko jest mówić o tym wszystkim, nie bazując na konkretnych przykładach, dlatego też poniżej przedstawimy kilka, najciekawszych naszym zdaniem modeli, które sprawdzą się świetnie jako rodzinna deska SUP:

 

1. Aqua Marina Monster – długa i szeroka deska SUP typu all-round, która sprawdzi się świetnie dla osób, które chcą pływać w dwójkę. Jej długość to 366 centymetrów, szerokość wynosi 84 centymetry, a grubość 15 centymetrów. Według producenta maksymalne obciążenie może wynieść nawet 170 kilogramów, ale w przypadku chęci rodzinnego pływania, zalecamy, żeby paddlerów nie przekroczyła 140-150 kilogramów.

 

 

2. Skiffo Suncruise 12'0" – jeżeli Wasza rodzina liczy więcej osób, model Suncruise od firmy Skiffo może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ta deska SUP mierzy aż 365 centymetrów (!), a jej to aż 86 centymetrów, przez co deska jest wybitnie stabilna, nawet przy dużym obciążeniu. Jej maksymalne obciążenie, według producenta, może wynieść nawet 200 kilogramów. Dzięki temu, na jej pokładzie bez problemu może podróżować rodzic z dwójką dzieci. Centralnie umieszczony statecznik w tylnej części deski sprawia, że dobrze się ona prowadzi, nawet w przypadku gdy na desce znajduje się więcej osób. Z naszego doświadczenia i z opinii naszych Klientów, polecamy ją dla wszystkich rodzin, a także par, które planują wspólne pływanie. Skiffo Suncruise 12'0" to świetny model rodzinny, który może być też wykorzystywany jako typowo rekreacyjny.

 

3. Aqua Marina Super Trip – to deska, która jest dedykowana typowo dla rodzin chcących wspólnie pływać. Model Super Trip występuje w dwóch wersjach – standardowej oraz Tandem. Klasyczna wersja to 370 centymetrów długości, 82 centymetry szerokości i 210 kilogramów wagi maksymalnej. Tandem to 427 centymetrów długości, 86 centymetrów szerokości i aż 230 kilogramów wagi maksymalnej. Zarówno jedna, jak i druga wersja sprawdzi się świetnie dla rodzin, ale tandem pozwoli na dużo więcej komfortu i przestrzeni, nawet w przypadku gdy na pokładzie znajdą się dwie osoby dorosłe i dziecko.

 

 

Rodzinna deska SUP – podsumowanie

Wybierając rodzinną deskę SUP, musicie uważnie przeanalizować Wasze potrzeby i uwarunkowania. Pod uwagę należy wziąć wszystkie aspekty związane z użytkownikami – doświadczenie, waga, wiek, umiejętności, co przełoży się następnie na odpowiedni wybór deski SUP, która musi cechować się odpowiednimi wymiarami i parametrami dostosowanymi do specyficznych potrzeb. Tylko dobrze dobrana deska będzie cechowała się wystarczającą stabilnością, sztywnością i statecznością, co przełoży się na maksymalny komfort, ale co najważniejsze – bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Jeżeli po naszym poradniku, nadal nie będziecie pewni co do Waszego wyboru – zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium